imi place acest site pentru ca mie mai usor cu temele
Cel mai usor poti invata engleza uitandute la desene animate sau filme cu subtitrari ;) iar dupa ca incepi sa sti multe cuvinte te poti uita fara subtitrare si sa cauti cuvintele necunoscute ;) Succes!!!
Dacă îţi place engleza, o poţi învăţa foarte uşor, dar în alt fel o poţi învăţa din jocuri,filme,seriale cu subtitrări şi ce mai predă pe la şcoală! Eu aşa o ştiu foarte bine! Baftă şi spor la învăţat!!! :D
deci practic daca vrei sa inveti engleza simplu si rapid fara prea mult stres gaseste-ti o profesoara buna de engleza care sa te ajute> in cazul in care iti este sila invata de pe net. Gaseste un profesor virtual sti ca tot fac reclame si inveti de acolo. Eu am invatat asa araba.In 2 luni am stiut sa vorbesc araba la perfectie! SAu in cazul in care nu merge nici asa ia reviste si cd-uri educative si invata cuvintele de baza dupaia ia o carte speciala de engleza si studiaz-o cu ajutorul uni adult

Răspunsuri

2014-02-01T23:53:12+02:00
Te poti uita la filme fara subtitrare, in acest mod incerci sa faci legatura dintre gesturi si cuvinte. In ceea ce priveste partea de gramatica iti trebuie o carte.
1 5 1