Răspunsuri

2014-06-02T08:36:00+03:00
1 kg de mere costa 2 lei, iar 11 kg de mere costa 22 lei. Raspuns: 22 lei
2 3 2
Cel mai inteligent răspuns!
2014-06-02T08:36:48+03:00
5kg.......... 10 lei
11kg...........x

x=11 x 10 : 5
x=110:5

x=22 lei.
multumesc
Cu plăcere, mult succes în continuare!
multumesc