Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-05-28T20:17:22+03:00
Privesc  pe ferestra trenului si vad lucruri atat de atragatoare, atat de splendite si atat de interesante. Lucruri pe care putini le privesc cu adevarata valoare. Imaginile peisajelor imi invadau intreaga privire, priveam ca intr-un basm. Mi si mi de peisaje atat de interesante. Soarele parea ca ma urmareste , era ca si cum ma jucam cu el de-a prinselea dar amandoi stiiam ca nu ne vom prinde niciodata. Cerul era acum un ocean limpede si sec care in ochii mei se misca foarte repde. Iarba arul verde al pamantului care abia il mai zaream. Copaci? Copaci erau prieteni mei, toata calatoria ne-am jucat de prinselea dar nu ne-am prins. O calatorie cu trenul??? Defapt a fost o calatoria cu viata.
2014-05-28T20:20:06+03:00
Sunt in gara si astept trenul ,acolo iau biletele si ajunge si trenul . Cand ma urc este numai banci si peisajul este foarte frumos .Nuti poti imagina asa mergi cu o viteza minima si zgomotul te trezeste la fiecare gara ajunsa .Este minunat sa intanlesti oameni acolo,oamnei mai in varsta care poti sa-i ajuti intr-un mod poliicos,totul ti se pare atat de uimitor si nu e lafel ca cu autobuzul e ca metroul care este mai impresionant decat acesta ,Trenul este inca decand parinti nostri erau mici ne poate rascoli o amintire.Cnd a sunat clopotelul acela unde era statia respectiva ,a oprit ma-m coborat si am spus ca a va fi o amintire de neuitat