sa scri o scrisoare unui prieten in care sa ii spui unde te afli acumm ( in ceva vacanta ) , cum au fost ultimele 2 zile si cum era vremea acolo la munti bucegi va rogg daca se poate in romana si dupa in engleza ms mult

1

Răspunsuri

2014-05-26T20:15:00+03:00
Dragă prieten 
De mult nu ne-am mai văzut . . . Vreau ca prin acestă scrisoare să îți împărtășesc ceva : acum o săptămână am fost în Munții Bucegi. A fost extraordinar! Alături de părinții mei am făcut un grătar . Acolo ne-am întâlnit cu diferiți oameni. Cu majoritatea am colaborat,și ne-am împrietenit. Ultimele două zile eu am fost cam trist, pentru că știam că nu o să mai stăm mult. Dar părinții m-au încurajat să mă bucur din plin din ultimele zile , pentru că nu știu când o să mai venit aici. 
Acum sunt acasă , am ajuns cu bine! Sper ca și tu să faci o mică vizită cu prietenii tăi acolo! 
Cu drag , prietenul tău !

Traducerea  în engleză  : 
 Dear friend 
The more we have not seen. . . Through this letter I want to share something with you: a week ago I was in the Bucegi Mountains. It was great! Along with my parents we had a barbecue. There we met with different people. The most we worked and we became friends. Last two days I was kind of sad, because I knew I did not stand much longer. But my parents encouraged me to fully enjoy the last few days, because I know when I came here. Now I'm home, we made it! I hope you do a little visit with your friends there! Love, your friend!
6 4 6