valip
astepta un pik
k ms app
draga bunica,
Iti scriu aceasta scrisoare cu ocazia venirii primaverii si a pasarilor calatoare, soarele staluceste miraculos , iar vantul adie incet. Astept aceasta zi cu nerabdare de cand a venit iarna. In vara aceasta vom pleca la mare unde soarele ne v-a alina trupurile.
Dar nu-ti face griji deoarece te voi vizita si pe tine si iti voi povesti tot ce am facut si iti voi mai aduce si poze.
Era o zi frumoasă de vară din vacanţa mare. M-am trezit de dimineaţă, pe la ora şapte. Eram la bunici. După ce m-am dat jos din pat, am înştiinţat-o pe bunica, că vreau să fac o plimbare prin natură. Ea mi-a aprobat dorinţa şi mi-a pregătit merinde. Am plecat la drum mai devreme, pentru că soarele era pregătit să mă stropească cu lacrimile sale de foc. Cum am urcat dealul din spatele casei, dintr-o dată mi s-a părut că am intrat într-o altă lume. Totul mi se părea mai frumos. Regele soare îşi im

Răspunsuri

2014-05-21T17:53:05+03:00
Draga bunico,

Sunt in Italia. Este extrem de frumos aici, dar imi este foarte dor de voi. Nu mai stam, mult. Maine este ultima zi si vom venii inapoi acasa. Va promit!
  Imi pare extrem de rau ca nu ati putut venii cu noi!
                                                                           Cu drag,nepotul tau,
                                                                                                                  Valentin 

4 2 4