Întrebare

urmăreşte

Răspunsuri

Primăvara este anotimpul meu preferat. Soarele, cu ale sale raze, încălzeşte pământul şi al nostru suflet. Primăvara a alungat gândurile friguroase ale tuturor vieţuitoarelor, iar pe ale sale le-a transformat în speranţă. Acum, ciocârlia se întoarce din ţările calde pe meleagurile noastre şi ne încântă cu al său glas suav. Natura, cu a sa mantie verde, emană prospeţime şi culoare. Grija sa este să trezească la viaţă fiecare firişor de iarbă şi să înmugurească fiecare copac. A noastră, a oamenilor, este să ne apucăm de muncile câmpului pentru a ne asigura de rodul său. De pe o floare, răsărită de nicăieri, un fluture zglobiu îşi etalează cu mândrie aripile sale frumos colorate. Din curtea casei noastre, se poate observa lunca veselă şi coloritul său viu. De sus, văzduhul cu al său albastru pur, lipsit de orice nor, zâmbeşte blând şi aduce linişte în inima mea.
Avatarul utilizatorului darkyofficial Darkyofficial 15.03.2014 Mulţumesc (4) Calificativ: 5, Voturi: 3
raportează!

Adaugă un comentariu

Stateteam intinsa pe o patura in gradina bunicii,invatand despre pronume.Mi se parea atat de greu incat am atipit o clipa.Din senin,aud o voce ciudata :"Nu vezi ca e cainele meu,nu al tau?",spuse El catre Ea.Ea,mai timida,ii raspunde:"Nu mai fii Asa posesiv si rau,este cainele amandurora,doar suntem frati.Acela vine catre Cei doi frati pentru a-I impaca spunandu-le:"Copii,invatati de la mine si de la aceea,bunica voastra noi nu ne certam niciodata chiar daca distanta dintre noi ar fi un impediment.
M-am frecat usor la ochi pentru ca nu-mi venea sa cred ca pronumele din cartea mea de romana luase viata,ba chiar avea si sentimente.Nu greseam totusi.Totul fusese doar un vis.

Avatarul utilizatorului Gabriela89 Gabriela89 15.03.2014 Mulţumesc (3)
raportează!

Adaugă un comentariu

Nu ai găsit ce căutai?

Pune o întrebare