Întrebare

Avatarul utilizatorului merydiva

Opinii despre titlul zapada saruta intinderile in 15 randuri

de Merydiva

Comentarii

• Avatarul utilizatorului emiliaemy pe asta am avut-o azi la simulareEmiliaemy
    raportează abuzul!
  • Avatarul utilizatorului merydiva am nevoie de ea,am asta tema pt. maine si stiamMerydiva
    raportează abuzul!
  • Avatarul utilizatorului mariusdarius07 a fost azi la simulare la subiectul 1Mariusdarius07
    raportează abuzul!
Întreabă pe Merydiva despre această întrebare...

Răspunsuri

Răspunsuri

2
Cel mai inteligent răspuns! Fritzz a răspuns.
Odata cu venirea anotimpului iarna zapada imbraca domol intinderile pamantului. Solul zambeste sub invelisul proaspat de zapada care transforma Terra o frantura din Rai. Zapada saruta intinderile adica imbraca cu atata tandrete imprejurimile incat fiecare atingere pare o miscare delicata 
  • Comentarii
  • Raportează abuzul!
  • Mulţumesc (40)
  • evaluează Calificativ: 4, Voturi: 14

Comentarii

Introdu comentariul tău la acest răspuns aici...
Avatarul utilizatorului robdaiana
Robdaiana a răspuns.
Eu am scris ca prin titlul autorul isi transmite starea de exaltare si bucurie fata de peisajul descris in poezie. (ceva de genul) Si am mai pomenit de eul liric,de mijloacele artistice. Tu cum te-ai descurcat? 
  • 1 comentarii
  • Raportează abuzul!
  • Mulţumesc (10)
  • evaluează

Comentarii

• Avatarul utilizatorului drancaoana Eu am scris că titlul poeziei se referă la marea de zăpadă , și că titlul are mare legătură cu conținutul textului . Am mai scris legat si de eul liric mijloace artistice ,si putin din opinia meaDrancaoana
    raportează abuzul!
Introdu comentariul tău la acest răspuns aici...